Kdo jsem „Já“ a kdo jsou „Oni“?

Přemýšlíte, co se za touto otázkou skrývá? Je to jednoduché. Chceme právě Vás pozvat na velmi zajímavé vzdělávací kurzy, které Vám přinesou odpověď hned na několik takových otázek.

Než nad touto nabídkou mávnete rukou, zkuste si přečíst následující řádky a zamyslet se nad jejich obsahem. Stejně jako v minulém roce chystáme i letos pět dvoudenních a třídenních kurzů tématicky zaměřených na poznání sebe sama, světa práce a postojů zaměstnavatelů.

* Sebereflexe a sebepoznání*

Kdo vlastně jsem? Jak mě vidí ostatní? Čeho si na mě cení? Na co můžu být hrdý? Co bych naopak měl změnit? Na tyto a další otázky týkající se Vaší osoby najdete odpovědi na březnovém kurzu Sebereflexe a sebepoznání v Olomouci. Neradi odkrýváte své nitro před ostatními? Nevadí, i tak se kurzu můžete zúčastnit. K sebepoznávání dochází zábavnou a citlivou formou v bezpečné atmosféře malé skupinky a pokud o něčem nebudete chtít mluvit, nemusíte. Neváhejte však přijít mezi nás, protože právě Vaše odvaha může být jednou z mnoha silných stránek, kterou jen posílíte. Jaké další silné stránky nabídnout zaměstnavateli? To zjistíme společně.

*Pracovní právo*

Vyznáte se v legislativních změnách, které přinesl rok 2011? Ne? Pak neváhejte přijít na dvoudenní kurz práva do Olomouce. Kurz je veden zkušenou lektorkou s bohatou poradenskou praxí, která umí paragrafy zákonů převést do jazyka obyčejných lidí. Cenný je především výklad v souvislostech a návaznostech, mnoho příkladů z praxe, popis a řešení situací, které se staly nebo mohou potkat právě Vás. Budete mít také jedinečnou možnost využít „právní poradny“ na konci semináře k diskrétnímu projednání Vašeho dotazu.

*Osobní a firemní kultura*

Opravdu záleží na prvním dojmu? Platí pravidlo: do práce vždy v obleku?  Co je to firemní kultura? Na tyto a další otázky najdete odpovědi na olomouckém semináři Osobní a firemní kultury. Do diskuse na semináři můžete přispět svou zkušeností se zaměstnavateli, se spolupracovníky, s atmosférou v podnicích apod. Zlepšíme si dovednosti v oblasti prvního dojmu, vzhledu, chování a vystupování, povíme si co se skrývá pod moderním označení „firemní kultura“ a zkusíme využít propojení firemní a osobní kultury ke zvýšení šancí na trhu práce.

*Komunikační dovednosti*

„Dobré komunikační dovednosti“…jedna z nejčastěji uváděných dovedností v životopisech uchazečů o práci. Jaká je úroveň těch vašich? Nejste si jisti? Chcete se něčemu přiučit? Pak je tu příležitost pro Vás. Řečníkem se za den nestanete, ani za tři dny, což je časová dotace připravovaného kurzu komunikačních dovedností v Prostějově, ale každá minuta času věnovaná tréninku Vám bude k dobru. Že jste takových kurzů absolvovali už mraky, ale nic Vám to nepřineslo? Nelámejte nad tím hůl (a už vůbec ne tu slepeckou J). To, čemu se v kurzu budeme učit záleží jen na Vás! Lektor se pokusí probrat všechna témata, která si na začátku setkání společně vytipujeme.

*Jak se chovat na trhu práce*

Hledáte práci již dlouhou dobu? Stále se Vám nedaří nic najít? Máte pocit, že zaměstnavatelé hrají „mrtvého brouka“? Zkuste změnit taktiku! Na kurzu Jak se chovat na trhu práce, který proběhne v Přerově se zaměříme na postupy hledání práce a oslovování zaměstnavatele. Možná zjistíte, že jste doposud dělali chybu, které jste původně vůbec nepřikládali váhu, ale která mohla být příčinou  Vašeho dosavadního neúspěchu.

Stále přemýšlíte, ve kterém kurzu naleznete odpověď na otázku „Kdo jsou „oni“?“. V každém. Nejde jen o odkrytí pohledu zaměstnavatele, ale z předchozí zkušenosti vím, že to nejcennější, co jsem si osobně z kurzů odnesla byly informace od druhých účastníků, jejich pohled na věc, jejich názory a zkušenosti. Čím většímu počtu lidí nasloucháte, tím lépe poznáváte sebe. Proto neváhejte a přijďte si pro vlastní zkušenost.

Harmonogram kurzů:

1. 3. – 2. 3. 2011                    Sebereflexe a sebepoznání          místo konání: Olomouc

22. 3. – 23. 3. 2011                Pracovní právo                                místo konání: Olomouc

11. 4. – 12. 4. 2011                Osobní a firemní kultura                 místo konání: Olomouc

26. 4. – 28. 4. 2011                Komunikační dovednosti               místo konání: Prostějov

9. 5. – 10. 5. 2011                  Jak se chovat na trhu práce          místo konání: Přerov

 

Místo konání kurzu bude průběžně upřesněno. Vždy se jedná o prostory v blízkém dosahu autobusového a vlakového nádraží. Cestovné na kurzy bude klientům hrazeno z projektu.